^ Do góry
facebook

GABINET KOSMETYCZNY "natura"

Tel.602 535 549, tel.895352092 ul.1 maja 13, I piętro

Depilacja ciała woskiem

Wosk kremowy charakteryzuje się miękką konsystencją.
Jego temperatura topnienia to około 37 - 38oC. Nie jest to jak powszechnie się sądzi wosk gorący lecz ciepły. Nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami (wymaga to odpowiedniej techniki i uwagi, ale prawidłowo przeprowadzona depilacja nie powinna pogorszyć stanu naczynek - przy mocno rozszerzonych naczyńkach lub żylakach z takiej depilacji trzeba zrezygnować). Wosk kremowy ma ładny zapach. Dostępne są nawet woski o zapachu owoców czy kawy. Wosk z dodatkiem azulenu, wyciągu z oliwek, z masą perłową także jest dobrze znany kosmetyczkom. Wosk krystaliczny różni się troszkę od wosku kremowego - nie pozostawia uczucia lepkości na skórze i łatwo się zmywa. Większość wosków jest rozpuszczalna w tłuszczach, są jednak woski, które można zmywać wodą.

Innym rodzajem wosku jest wosk twardy - ma on postać granulek lub większych kostek Podobnie jak wosk kremowy musi być rozpuszczony. Temperatura topnienia tego wosku jest wyższa (ok. 42oC). Wosk twardy ma różne kolory i zapachy. Wosk nakłada się szpatułką lub aplikatorem. Wosk nabierany jest szpatułką z puszki, która znajduje się w woskownicy z termostatem - woskownica umożliwia ustawienie i utrzymanie stałej temperatury wosku.

PRZEBIEG DEPILACJI:

Zabieg depilacji woskiem rozpoczyna się od przygotowania skóry. Skóra musi być oczyszczona i odtłuszczona preparatem przygotowującym do depilacji.

Następnie nakładany jest wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów - paski zrywane są zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku.

Po depilacji na podrażnioną, troszkę zaczerwienioną skórę nakłada się kosmetyki kojące. Jeśli na skórze pozostały resztki wosku to jest on zmywany olejkiem po depilacji lub innym zmywaczem przeznaczonym do tego celu. Następnie nakładany jest preparat podepilacyjny - łagodzący, chłodzący. Kosmetyczka może wykonać także lekki masaż wydepilowanej części skóry. Jeśli skóra jest wyjątkowo wrażliwa lub skłonna do zapalenia mieszków włosowych to kosmetyczka może wykonać zabieg d'arsonvalizacji. Zabieg ten ma działanie dezynfekujące, łagodzące, przeciwzapalne. Szczególnie polecam ten krótki zabieg po depilacji delikatnych części ciała np.: po depilacji wąsika, bikini czy pach.

Po depilacji może być nałożony preparat spowalniający odrastanie włosów (ampułka, krem lub żel). Preparat taki można także stosować przez kilka dni po depilacji. Prawie każda firma kosmetyczna mająca w swojej ofercie linię do depilacji proponuje preparaty opóźniające odrastanie włosów. Dzięki zastosowaniu kosmetyków opóźniających odrost włosów można zmniejszyć częstotliwość zabiegów depilacji. Większość tego typu preparatów ma również właściwości przeciwzapalne, łagodzące oraz ograniczają wrastanie włosów.